Hastalık ve TedavisiHastalığınızın Tedavisini Bu Adreste Arayın

Dahiliye

Reflü Hastalığının Bitkisal Tedavisi – Reflüye İyi Gelen Bitkiler

Reflü hastalığını tetikleyen besinler nelerdir? Reflü hastalığının sebebi nedir? Reflü hastalığına ne iyi gelir? Reflü hastalığı olanlar neler yemeli? Reflü şikayeti olanlar ne yapmalı, nelere dikkat etmeli?

Öneriler :

Şu sıralarda hasta insanların en büyük şikayetlerinden biri olan reflü hastalığını tetikleyen sebeplerin en  başında hormonlu gıdalar gelmektedir.

Stres ve ruhsal bozukluklar da reflü hastalığının en büyük nedenlerdendir.

Reflü hastaları mide yanma şikayetleri ve reflü belirtilerinin başladığı anda iki yudum süt içerlerse ve her mide yanması,reflü belirtilerini hissettikleri and bu işlemi tekrarlarlarsa 10-15 gün içinde bu şikayetlerinin azaldığını ve reflü hastalığının ortadan kaybolduğunu göreceklerdir.Dikkat edilmesi gereken şey ise, içilen süt oda sıcaklığında veya daha soğuk olmalıdır. Kesinlikle sütü ısıtarak içmeyin.

Süte karşı allerjisi olan reflü hastaları, için farklı bir tavsiyemiz de havuç suyudur. Bir bardak taze sıkılmış havuç suyu da reflü ye karşı mükemmel bir koruyucudur.

Popüler aramalar:

Tagged , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>