Hastalık ve TedavisiHastalığınızın Tedavisini Bu Adreste Arayın

Şifalı Bitkiler

KURT AYAĞI

 

kurt ayağı

Kurt ayağı otunun (göbek tozu, kibrit otu, yer yoğsunu) nedir ?; Eğreltiotugiller alt sınıfından, 1 metreye kadar büyüyen, çok yıllık yosunsu ve otsu bir bitki.

Kurt ayağı otunun kullanılan kısımları; Başakları.

Kurt ayağı otunun faydaları; Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarında faydalıdır, böbrek ve safra kesesi taşlarının düşürülmesinde yardımcıdır. Ağrıları dindir. İdrar kesesi kramplarına iyi gelir. Romatizma şikâyetlerini azaltır. Karaciğer sirozunda çok yararlıdır.Yatalak hastalarında meydana gelen yaraları iyileştirir. Kronik hemoroid ve kabızlık çekenlerde faydalı olur.

Kurt ayağı otunun kullanım şekli;

1-) Bir çay kaşığı bitki, 200 ml sıcak suda 3-4 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra sabah aç karnına 1 çay fincanı içilir.

2-) 1/2 kahve kaşığı kurt ayağı otu, 250-400 ml suda, 4-6 saat bekletilir. Sonra iyice kaynatılır. Süzüldükten sonra, gün içinde 3-4 defa az az içilerek tüketilir.

NOT: ZEHİRLİ  BİR  BİTKİ  OLDUĞUNDAN  DOKTOR  TAVSİYESİYLE  VE  DOZLARA UYULARAK  KULLANILIR.

Tagged , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>