Hastalık ve TedavisiHastalığınızın Tedavisini Bu Adreste Arayın

Ağız ve Diş Hastalıkları

Dişeti çekilmesi ve diş eti kanamaları için papatya kürü

Dişler insan yaşamı için en önemli organlarından biridir.Diş eti çekilmesi ve diş eti kanamaları insan hayatını olumsuz şekilde rahatsız eder.Ağız ağrısı yaparak,bir şeyler yemek ve içmek zorlaşır.Su içerken bile tüm dişleriniizn sızladığını hissedersiniz.

dişeti

İşte bu nedenle dişlerimize gereken önemi göstermemiz gerekir.Diş eti çekilmesi ve diş eti iltihapları için önceden yapmamız gereken bir baım yapmamız bu rahatsızlıktan bizi korur.Bu nedenle ayda bir kaç defa yada sık sık aşağıdaki reçeteyi uyğulamanızı prıo.Dr.İbrahim Saraçoğlu önermektedir.

Bir su bardağı kaynamış suya bir tutam papatya koyarak demleyin,ılıdıktan sonra diş fırçanızı bu suya batırarak dişleriniz ve diş etlerinizi fazla tahriş etmeden fırçalayın.

Papatya suyu ile gargara da yapabilirsiniz.

Bu işlem dişetlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca 250 gram kaynamış suyun içine 2-3 çay kaşığı kuru nane koyarak demleyin,ılıyınca bu suyu içebilirsenizde,gargara yaparak,dişetlerinin sızılarını giderip,ayrıca daha sağlıklı dişetine sahip olabilirsinizde.

Popüler aramalar:

Tagged , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>