Hastalık ve TedavisiHastalığınızın Tedavisini Bu Adreste Arayın

Şifalı Bitkiler

DEVE ÇÖKERTEN OTU

deve çökertenDeve çökerten otu ( çoban çökerten, çakır dikeni) nedir?; Kimyonugiller familyasından, tek yıllık, yabani, otsu bir bitki.

Deve çökerten otunun kullanılan kısımları; Meyveleri ve toprak üstü kısımları

Deve çökerten otunun faydaları; İdrar yolu problemlerine iyi gelir ve idrar söktürücüdür.Damar sertliğine iyi gelir ve damarlardaki kireçlenmeyi önler. Cinsel gücü ve sperm sayısını artırır. İyi bir kan temizleyicidir.Safra artışını sağlar. Taş düşürücüdür. Siroza etkilidir. Kolesterolü düşürür.

Deve çökerten otunun kullanım şekli;

1-Bir çorba kaşığı kurutulmuş deve çökerten meyvesi, 250 ml kaynar suya atılır. 20 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra içilir.

2-Bir tutam deve çökerten otunun kurutulmuş yaprak ve çiçek karışımının üzerine, 1 bardak kaynar su konur. 10 dakika demlenmeye bırakılır. Süzüldükten sonra içilir.

3-Yarım litre kaynamış suyun içine, 2 gram kurutulmuş deve çökerten tozu konur. 10 dakika demlenmeye bırakılır. Günde 2 defa içilir.

NOT: 2 aylık kullanımdan sonra, 1 ay ara verilir.

Tagged , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>