Hastalık ve TedavisiHastalığınızın Tedavisini Bu Adreste Arayın

Şifalı Bitkiler

Boyun Fıtığı ve Kireçlenmenin bitkisel Tedavisi

ARDIÇ YAGI:
Ardıç yağı eklemlerde ve kaslarda olan ağrıları yatıştırır.Ayrıca hareket kabiliyetini artırır.Ağrılı böigelere masaj yaparak sürülür ve arkasından mümkünse streçle sarılır.

Ardıç yağı ayrıca burkulma,çarpma ve ezilme durumlarında da çok etkilidir.

ardıç

ÇÖREK OTU YAGI:Çörek otu bitkisi ve yapı olarak asırlarca afrika,asya ve ortadoğuda,günümüzde ise Amerika ve Avrupa’da milyonlarca insanın “sağlıklarını desteklemek” adına kullanılmaktadır.Aromatik bir baharat türü ve siyah rengi hariç susam tohumuna benzer olan çörekotu, geleneksel olarak çeşitli durumlar ve tedaviler için mükemmel bir ilaç olarak da kullanılmıştır. Takriben %21 protein, %38 karbonhidratlar ve %35 bitkisel yağlardan oluşmaktadır. İçeriğindeki aktif maddeler, nigellon, thymoquinon ve uçmayan yağlardır. Diğer maddeler ise, linoelik asit(Omega-6, Omega-3), oleic asit, palmitik asit, kalsiyum, sodium, potasyum, demir, çinko, bakır, magnezyum, selenium, fosfor, vitamin A, vitamin B, vitamin B2, niasin ve vitamin C dir.

Bel ağrısı,boyun ağrıları,kas hastalıklarında,ve bir çok romatizmal hsatalıklarda çörekotu yağı sorunlu bölgeye uygulandığında ağrılar giderilir ve hareket kabiliyeti artar.

ardıç

ISIRGAN OTU YAĞI

Yaprak tüycüklerinin köklerinde bulunan histamin benzeri bir madde nedeni ile şiddetli kaşıntılara neden olabilen ısırgan otu ,A vitamini, C vitamini ve demir içermektedir.
Romatizmal hastalıkların neden olduğu eklem ağrılarında uygulanırsa, kan dolaşımını uyaracağından ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Siyatik, lumbago ağrılarını giderir.
ısırgan

Popüler aramalar:

Tagged , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>